Konsolidace úvěrů

Refinancování, přeúvěrování, konsolidace.... Tato slova jsou dnes na denním pořádku u většiny lidí. Neustále se o nich mluví, ale co vlastně znamenají? Jak konsolidace probíhá? Máte na ni nárok nebo ne? Konsolidace, přeúvěrování, refinancování je v podstatě to samé, jedná se o sloučení všech stávajících úvěrů a půjček do jednoho, nového úvěru, za účelem snížení splátek a nákladovosti. Jak to celé probíhá Vám ráda vysvětlím!

Jako první je však nutné si uvědomit, že konsolidace není nároková. Nemáte na ni tedy nárok a nepřiznává se automaticky každému. Konsolidace je především proces, který po schválení bankou, pomůže snížit dlužníkovi měsíční náklady na splátky a ušetřit tak peníze v rodinném rozpočtu. Refinancování umožňuje lidem, kteří mají svůj rozpočet napnutý, vyhnout se okamžiku, kdy již nebudou zvládat splácet své závazky a dostat se do exekucí. Je to vlastně takový záchranný bod před insolvencí. 

Dle mých dlouholetých zkušeností již vím, jak správně všechny formuláře vyplnit a co vše bankám dodat tak, aby byla konsolidace schválena v co nejkratším čase a tím bylo klientovi co nejdříve finančně uleveno. Mým klientům je z 85% konsolidace schválena již po prvním podání žádosti do banky, dle mého, předem vypracovaného, návodu. Předpokladem k rychlému schválení bankou je samozřejmě dobrá platební morálka tj. hrazení splátek včas a bonita tj. schopnost platit své závazky dle výše příjmů.

Máte více úvěrů, chcete je sloučit a snížit si tak měsíční splátky?

 • 1

  Kontaktujte mě

  Stačí vyplnit jednoduchý formulář Chci konsolidovat nebo zavolat na telefon 722 373 746, případně mi napsat email.
 • 2

  Popíšete mi do detailu Vaši situaci

  Na informativní, zcela bezplatné konzultaci, mi popíšete svoji situaci a já Vám sdělím veškeré podrobnosti a postupy, které bude třeba dodržet před i po vytvoření úvěrové nabídky ke konsolidaci. Co vše Vás případně čeká a jaké materiály bude třeba připravit k získání toho správného úvěru.
 • 3

  Předání potřebných podkladů

  Předáte mi veškeré potřebné materiály a podklady týkající se všech Vašich stávajících půjček, úvěrů i kreditních karet bez kterých není možné spočítat a navrhnout správnou konsolidaci. Jejich přesný seznam, který bude řešit přesně Vaši situaci, Vám dodám po konzultaci. Každý jsme jiný a každý máme úvěry u jiných bank či institucí a tak se liší i požadované podklady.
 • 4

  Vypracuji návrh na konsolidaci

  Na základě Vámi dodaných podkladů připravím kompletní návrh na refinancování, který je možné podat do banky.
 • 5

  Podáme žádost o konsolidaci přímo v bance

  Ještě před podáním úvěrové žádosti naposledy s Vámi prověřujeme, že všechny uvedené skutečnosti jsou pravdivé a žádná z nich nechybí - neohrožujeme tak případné zamítnutí Vaší žádosti.
 • 6

  Posouzení žádosti bankou

  Tak jako u běžného spotřebitelského úvěru i zda čekáme na vyjádření o schválení bankou.
 • 7

  Povolení konsolidace

  Po úspěšném schválení žádosti o refinancování začíná samotný proces konsolidace. Společně dokládáme další, vyžádané, podklady úvěrující bance. V případě neschválení pro nás práce rovněž nekončí! Hledám pro Vás další a další možnosti, jak konsolidaci úspěšně dokončit (např. v jiné bance) nebo zvažujeme insolvenci. Každopádně každá situace má své řešení!!!

Všeobecný seznam dokladů pro kladné a rychlé vyřízení konsolidace

Proces konsolidace je individuální záležitostí. Proto upozorňuji, že se Váš seznam dokumentů, může lišit. Všeobecně je však nutné doložit tyto doklady:

 • Občanský průkaz (kopie z obou stran) žadatele i všech spolužadatelů (manžel/ka, ručitel)
 • V případě rozdělení SJM (soudní rozhodnutí o rozdělení, příp. o rozvodu)
 • Soupis VŠECH svých splátek (vč. výživného na děti/manželku)
 • Výpis z katastru nemovitostí prokazující Váš majetek (dům, pozemky či jiné nemovitosti). Lze využít k případné zástavě.
 • Příjmy za posledních 12 měsíců (výplatní pásky, výpis z účtu). Formulář na potvrzení zaměstnavatelem dodám až dle požadavků konkrétní banky.
 • Pracovní smlouva by měla být na dobu neurčitou! Pokud není, tak alespoň 1x zaměstnavatelem prodloužena.
 • Veškeré dopisy a dokumenty které doma najdete (smlouvy o úvěrech, složenky, karty, výpisy...). Nic nepřebírejte, vše dejte do igelitové tašky, vyberu si co bude třeba!

Vypracování žádosti na konsolidaci zahrnuje:

 • 1
  Vyhodnocení Vaší situace a vyhotovení finanční analýzy potřebné pro posouzení šancí na úspěšnost konsolidace
 • 2
  Převzetí podkladů nezbytných k vypracování žádosti do banky
 • 3
  Vypracování a podání žádosti do banky
 • 4
  Poradenské služby v průběhu vyřizování konsolidace až po vyplacení peněz bankou
 • 5
  Následný servis tj. sledování a kontrola vyřízení, doplňování žádosti až do podpisu úvěrových smluv a vyčerpání úvěru.

Ceny za vyřízení konsolidace úvěrů:

Jednotlivec
990 Kč
Manželé nebo pár
1490 Kč

Cestovní náhrada je 3 Kč/km a je splatná v hotovosti na místě.

 Zahájení zpracování podkladů a vypracování žádosti na refinancování do banky  začíná až po zaplacení.

 V případě odstoupení klienta od objednávky je částka nevratná, jsou z ní hrazeny vzniklé náklady!