Jak najít svou exekuci

Nevíte, zda máte nějakou exekuci, nebo zda na Vás nebyla podána nějaká nová exekuce?  Dneska Vám ukážu, jak to zjistit. Ale nejdříve bych Vám ráda vysvětlila, že stačí, abyste se přestěhovali, a i když si myslíte, že všichni Vaši věřitelé znají Vaši adresu, nemusí to tak být. Proto je jediné řešení vše si zjistit.

Nejjednodušší je zajít si na poštu a tam si nechat vyjet „výpis z Centrální evidence exekucí“ – to je přesný název dokumentu, který potřebujete. Tímto způsobem zjistíte, zda máte na sebe nějakou exekuci vyhlášenou. Výpis zahrnuje opravdu všechny Vaše exekuce. Bohužel, ale i když si o tento výpis žádáte sami, najdete na něm pouze spisovou značku, datum zápisu a datum, kdy byl dokument aktualizován. Možná si říkáte, že tyhle údaje Vám příliš nepomohou. Nebojte, mám pro Vás i další rady, jak zjistit o exekuci více informací.

Na tomto odkazu najdete další podrobnosti o informacích z výpisu z Centrální evidence exekucí: http://www.ekcr.cz/seznam-exekutoru

Když si na tento odkaz klikněte, najdete nahoře na stránce 3 rámečky. Do prostředního rámečku zadáte hned první 3 čísla ze spisové značky, bude tam příklad 123 a pak je EX. (První číslo je číslo exekutora, každý má své vlastní číslo, díky němuž ho můžete vyhledat.) Poté kliknete na „vyhledat“. Na stránce by se mělo objevit jméno exekutora, který Vám byl přidělen.

Jsou zde i webové stránky. Na webové stránce věnované exekutorovi lze najít Váš spis, ale upřímně, není to zas tak jednoduché spis najít. A ne každý exekutor tuto možnost vyhledávání na své stránce umožňuje. Lepší je pak zavolat a zjistit další informace, číslo jednací týkající se Vaší exekuce je totiž na Vašem výpisu, je to číslo umístěné za „EX“. Bývá to 4 nebo 5 čísel, poté následuje lomítko a za lomítkem je rok, kdy exekuce vznikla.

Přeji úspěšné hledání! Pokud byste si nebyli jisti nebo chtěli s něčím pomoci, neváhejte a ozvěte se.

Jsem tady, abych pomohla a podala pomocnou ruku. Spolu to máme šanci zvládnout.

Vaše Anna

Anna Hlůžková

Jsem člověk co se nebojí hledat řešení.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.